KONST / Litografier / Färglitografi 6961093
nr 696 1093
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), osignerad, 35 x 50
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 maj 2011
kl 18:20:58
9/5 13:12:45
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman